Značka Dormeuil

História módneho impéria Dormeuil

  Keď v roku 1842 Julius Dormeuil spoločne so svojimi bratmi založili rovnomennú firmu Dormeuil, na prvom mieste stáli dôvody, ktoré mali priblížiť ľuďom skutočné hodnoty a klasický štýl. Tieto momenty dnes, možno viac než kedykoľvek predtým, vstupujú znova do popredia a existencia tohto rodinného, takmer stošesťdesiatročného impéria potvrdzuje, že pôvodná myšlienka zakladateľa bola správna.

Korene tohto veľmi starého francúzskeho aristokratického rodu siahajú hlboko do minulosti, ale aj dnes, keď tohto módneho suveréna riadi už ôsma generácia rodiny Dormeuil, je jeho štýl aktuálny a určujúci pre ostatné firmy, ktoré jeho látky používajú na výrobu toho najlepšieho. Značka Dormeuil sa postupom času stala symbolom vrcholnej elegancie a kvality, ktorú vyhľadávajú tí najlepší krajčírski majstri a šijú z jej látok pre náročnú klientelu tie najkrajšie    pánske odevy.

Medzi klientov firmy, diskrétne zahalenej rúškom tajomstva, vždy patrili aj osobnosti, ktoré takisto dosiahli svetový ohlas, a to ako vrcholní politici, filmové hviezdy, hudobníci, tak aj príslušníci šľachtických rodov. Táto slávna firma už viac ako sto rokov (od roku 1889) odieva britskú kráľovskú rodinu.
Poodhaliť tieto a iné tajomstvá spojené s existenciou tradičnej rodinnej firmy, ktorá je dlhodobo určujúca aj pre veľké módne konsorciá, ne je jednoduché. Avšak dotknúť sa krásy a získať klasický štýl, ktorý môže veľa napovedať, je možné. Nové kolekcie pánskych látok sú starostlivo pripravované dvakrát za rok. Vzhliadnuť ich môžete prostredníctvom dcérskej spoločnosti Delor aj v Českej republike a na Slovensku.

História Dormeuil siaha o tri storočia späť a jej zásluhou vznikli také látky ako Sportex (1921), Tonik (1956), Laser (1988), Microlight (1990), Optima super 120s (1994), a v poslednej dobe umožnila rozšírenie tibetskej látky Paschmina super 150s (1999) a celkom novej látky, pôvodom z Mongolska, Guanaschina super 200s (2002) do celého sveta. Salón Delor predstavuje kolekciu látok Dormeuil v celom jej rozsahu, vrátane látok odľahčených a látok označovaných ako easy care. Sortiment pozostáva z viac než 8000 materiálov.

Korene značky Dormeuil tvorí tradičná zákazková výroba klasických spoločenských odevov, ktorá bez prestania pokračuje vo viac ako 160 ročnej tradícii zameranej na štýlové odievanie mužov.

obr1 

 

Dormeuil dnes:

Spoločnosť Dormeuil dnes zamestnáva približne 1800 pracovníkov po celom svete. V priebehu rokov sa Dormeuil vyvinul z prostého dodávateľa tkanín na spoločnosť, ktorá dodáva látky najvyššej kvality najprestížnejším krajčírstvam a textilným závodom.
Spoločnosť Dormeuil sa tiež stala návrhárom a výrobcom najkrajšej pánskej konfekcie a individuálne prispôsobeného oblečenia šitého na mieru, čo zákazníkom umožňuje, aby sa zdokonalili v umení sebavyjadrenia prostredníctvom odevu.

Spoločnosť razila cestu myšlienke odevov šitých na mieru už pred 25 rokmi a je stále jednou z vedúcich spoločností, pokiaľ ide o individuálne prispôsobené obleky šité na mieru. Zároveň zostala verná svojim koreňom a je jedným z najiniciatívnejších výrobcov nových tkanín, vytvárajúc rok čo rok látky nových vlastností, ako napríklad Guanachina, Paschmina, Gold Club, Amadeus, Optima a Royal Ultimate. V tomto ohľade sa Dormeuil nepretržite venuje vývoju ešte luxusnejších vlákien a tkanín.

V roku 1991 spoločnosť Dormeuil začala s výrobou odevných doplnkov, exkluzívneho sortimentu, zahŕňajúceho košele, viazanky, pletený tovar, ponožky a opasky, takže jej zákazníci môžu vyzerať ako „gentlemani“ od hlavy až po päty. Odevné doplnky sú vyrábané v Taliansku najlepšími odborníkmi a rovnako ako u látok sa pri ich výrobe používajú materiály najvyššej akosti.

Firma sa riadi krédom: „Akonáhle ide o materiály, nikdy neznižujeme náklady.“ Preto bola spoločnosť Dormeuil vždy vnímaná ako dodávateľ luxusného pánskeho tovaru. Len tie najušľachtilejšie materiály ako sú výberové vlny od Super 100s až po vlastnú firemnú kvalitu Super 200s, kašmír, hodváb a mohér zaisťujú výsledky a spokojnosť hodné mena Dormeuil.

Ďalšou silnou stránkou Dormeuil je neustále zlepšovanie prostredníctvom výskumu a návrhárstva.
Spoločnosť zamestnáva iba vysoko kvalifikovaný personál, takže na každom stupni výrobného procesu je odborník. To všetko, vrátane finálnej akostnej kontroly, zaisťuje stabilne vysoký stupeň kvality.

Okrem toho sú tu ešte široké možnosti v podobe ponuky nášho rozsiahleho skladu. Ponúkame približne 8000 druhov tkanín, naše rady odevov šitých na mieru, sezónne objednávky a trojtýždenný objednávkový cyklus, plus kvalitu a spoľahlivosť našich zákazníckych služieb.
Preto je Dormeuil pre väčšinu svojich zákazníkov preferovaným dodávateľom pánskeho oblečenia.

Predajcovia značky Dormeuil sú vyberaní podľa prísnych kritérií. Musia byť schopní ponúknuť taký druh kvalifikácie a individuálne služby, aký si zákazník zaslúži. Naši predajcovia sú našim ďalším tromfom.

Ústredie firmy Dormeuil je v Paríži. Súčasťou skupiny Dormeuil v Paríži je aj divízia Tkaniny, Konfekcia (hotové odevy, odevy šité na mieru) a Odevné doplnky. Základňa v Paríži sa stará o zahraničný obchod, marketing, logistiku, účtovníctvo a personálnu politiku. Spracúva všetky objednávky prijaté z celého sveta, má svoje vlastné tlačiarenské zariadenie a skladuje všetky tkaniny, ktoré sa používajú po celom svete.
Dormeuil má závod na výrobu kolekcie hotových odevov a odevov šitých na mieru vo Francúzsku a závod na výrobu odevných doplnkov v Taliansku.